Şiir Defteri
Faceboook'ta Beğen Twitter'da Takip Et Abone Ol Tavsiye Et

Hayalden Gerçeğe

-

Japon çocuğun tek hayali çok ünlü bir karateci olmaktı. Fakat ailesi Buna izin vermezdi. Bir gün talihsiz bir kaza sonucu çocuk sol kolunu kaybetti. Ailesi çocuğun moralinin çok kötü olduğunu görünce ona bir karate hocası tuttu. Hoca ilk dersinde çocuğa karşısındakini sağ koluyla tutup üstünden savurmayı gösterdi. İkinci, üçüncü ve sonraki bütün derslerde hep aynı hareket tekrar etti.
Nihayet çocuk bir gün hocasına "Hocam ben çok sıkıldım, artık başka hareketlere geçsek" dedi. Hoca ise bunu kabul etmeyerek dünyada bu işi en hızlı yapan kişi olmadığı sürece harekete devam edeceklerini söyledi ve bu gerçekten uzun süre devam etti. Sonunda çocuk o kadar hızlandı ki, hocasını bile göz açıp kapayıncaya kadar yerden yere vuracak düzeye ulaştı.
Bir gün hoca elinde bir kağıtla geldi. Kağıtta çocuğun gençler karate şampiyonasına katılabileceği yazıyordu. Çocuk çok şaşırdı. Ertesi gün salonda ilk rakibinin karşısına çıkacakken heyecanla hocasına sordu; "Hocam bu iş nasıl olacak? Ben sadece tek hareket biliyorum kesin kaybederim". Hocası ise "Sen sadece bildiğin hareketi yap" cevabını verdi. Çocuk ringe çıktı ve hareketiyle rakibini eledi. Hatta tek hareketle finale kadar çıktı. Finalde karşısında kendisinin iki katı birisi vardı. Önce çok korktu ama gene bildiği hareketi yaparak son rakibini de yendi ve şampiyon oldu. Sevinçle hocasının yanına koştu ve sordu; "Hocam nasıl olur anlamıyorum, sadece bir hareket biliyorum, tek kolluyum ve şampiyon oldum." Hocası çocuğa baktı ve dedi ki; "Senin yaptığın hareket karatedeki en zor hareketlerden biridir...Ve bir tek savunması vardır O da, rakibin sol kolunu tutmak..."

Farklılıklarınızı avantaja dönüştürün... MUTLAKA SİZİN DE ÇOK ÖNEMLİ VE DE FARKLI BİR YÖNÜNÜZ VARDIR. VARLIĞINIZIN YÜCELİĞİNİN FARKINA VARIN. IŞIĞINIZ SEVGİ OLSUN.
Tavsiye Et
Türk Şairler|Yabancı Şairler|Halk Ozanları|Güzel Sözler|Sizden Gelenler|Düz Yazılar|Sizin Köşeniz
Şiir Defteri 1999 ~ 2011
sidef-v.6 09/2011
Kapat/(ESC)
Tavsiye
Adınız:
Sizin eposta adresiniz:
Alıcının eposta adresi:
Mesajınız:
Doğrulama Kodu: captcharefresh
Kapat/(ESC)
İletişim
Adınız:
Eposta adresiniz:
Mesajınız:
Doğrulama Kodu: captcharefresh
Faceboook' ta Beğen Twitter' da Takip Et
Kapat/(ESC)
Rastgele Şiir